+ Yorum Gönder
Dantel ve Takılar ve Kışlık Örgüler Forumunda Örgü Bere Modeli Yapımı | Atkı, Bere, Şapka, Eldiven Örgüleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. DereeN
  Yeni Üye

  Örgü Bere Modeli Yapımı | Atkı, Bere, Şapka, Eldiven Örgüleri
  Örgü Bere Modeli Yapımı | Atkı, Bere, Şapka, Eldiven Örgüleri

  Orgu Bere Modeli Yapımı  Nako Nova Beyaz Yün
  Tığ No:5
  YAPILIŞI
  4 Zincir çekilip 14 tane ikili trabzan yapılır.İkinci sırada her ilmeğe çift batarak ikili trabzan yapılır. Oluşan dairenin etrafına 5 zincir çekilip 9 tane yaprak yuvası yapılır.Her bir yuvaya önce sık iğne,üç tane ikili trabzan ve sık iğne yapılarak bitirilir. Diğer yaprak yuvalarınada aynı işlem uygulanır. Yapraklar 7 zincirle birbirine tutturulur. Her ilmeğe tek batarak ikili trabzan yapılarak bir tur örülür. Aynı ilmeğe tığ üstüne yün almadan üç defa batıp çıkılır. Tığ üstündeki bütün ilmekler bir defada toplanıp badem yapılır. 2 zincir çekliliriki ilmek atlayıp,üçüncü ilmeğe badem yapılır. Bu şekilde bir sıra örülür. Sonraki sırada iki zincir çekilerekyapılan boşluğa,badem,bademin üstüne zincir çekilir. 5 sıra örülür. Baş çevresine ölçerek üç parmak sık iğne yapılıp bere tamamlanır.


  En Güzel Atkı, Bere, Şapka, Eldiven Örgüleri , Modelleri, Atkı, Bere, Şapka, Eldiven Resimleri Örnekleri Arşivi Burada ..
 2. Acil

  Örgü Bere Modeli Yapımı | Atkı, Bere, Şapka, Eldiven Örgüleri isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
şapka yapımı,  atkı bere modelleri,  örgü şapka modelleri,  bere yapimi